At Kestanesi Yağı Fiyatı

At Kestanesi Yağı Fiyatı ürünün kalitesine bağlı olarak değişmektedir.Yağın faydalı olabilmesi için kaliteli kısaca saf satılan markaları tercik etmelisiniz.Bu nedenle biz size sadece gerçek at kestanesi yağı fiyatlarını yazıyoruz.

http://fiyati.name.tr/fiyati.gif

Atkestanesi Yağı Piyasa Satış Fiyatları

En Düşük:10 TL

En Yüksek:30 TL

Not:Fiyatlandırma 50 ve 20 Ml ambalajlar için verilmiş ve saf olanların fiyatları baz alınmıştır.

At Kestanesi Yağı Hakkında

Atkestanesi Yağı  Bilinen Bileşimi: Kalın yağ, sabunlu bir madde, aesculin, saponin, tanen, nişasta, şeker, albüminli maddeler, flovanlar, fitosterin, adenozin, fermentler, B1, C, K, P vitaminleri, cumarin.

Atkestanesi Yağı Düzenli kullanıldığında;

Atkestanesi Yağı Bilinen Bileşimi: Kalın yağ, sabunlu bir madde, aesculin, saponin, tanen, nişasta, şeker, albüminli maddeler, flovanlar, fitosterin, adenozin, fermentler, B1, C, K, P vitaminleri, cumarin.

Atkestanesi Yağı Kullanım Şekli: Masaj yapılarak uygulanır.

Atkestanesi Hakkında

Diğer İsimleri: Hindkestanesi, Marronnier d’lnde, Aesculus hippocastanum

Botanik Bilgi: Atkestanegiller familyasından; 15-30 metre yüksekliğinde süs bitkisi olarak yetiştirilen iri bir gölge ağacıdır. Başparmak şeklinde büyük yaprakları vardır. Nisan -Temmuz aylarında çiçek açar. Meyveleri kestaneye benzer. Meyveleri sonbaharda toplanır. İçindeki eskülin esansından dolayı kan dolaşımına tesir eder. P vitamini özelliklerine sahiptir.

Çınar ağacını andıran güzel görünümüyle sokakları süsleyen at kestanesinin zehirli meyvesi, harici olarak kullanıldığında varis ve basura iyi geliyor, romatizmal ağrıları ve güneş lekelerini gideriyor.

Amerikan Tabipler Birliği nin haftalık dergisi JAMA nın bir alt yayını olan “Archives of Dermatology”de yer alan bir makalede, at kestanesi ekstresinin yararları anlatılıyor. Makaleye göre, kaynatılıp içilmesi halinde ölüme bile sebebiyet verebilen bu zehirli meyvenin ekstresi, damar ve kılcal damarların yapısını koruyarak, pürüssüz bir tene sahip olmayı sağlıyor. At kestanesi özünün merhem, tentür veya jel haline getirilmiş türlerini cilde sürerek kullanmak, varis ve romatizmal hastalıklar haricinde, bacaklardaki ağrı, yorgunluk, kaşıntı ve darbe sonucu oluşan şişliklere de iyi geliyor. Sürmelik tentürleri aktarlarda bulunabilen meyvenin eczanelerde satılan hap şeklindeki tabletlerinin kullanımı içinse mutlaka doktora başvurmak gerekiyor.

Zehirli olduğu için, meyvesinin çiğ veya kaynatılarak yenilip içilmesinin öldürücü olabileceğini vurgulayan uzmanlar, problemli bölgelere harici olarak merhem veya tentür şeklinde sürülmesinin ise gözle görülür iyileşmelere yol açacağını belirtiyor.

At kestanesi yağı

Share
Bu yazı Bitkisel Yağ kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>